fbpx

Wizyta studyjna w Żukówku 9.06.2010.

9 czerwca pracownicy organizacji członkowskich PFWB zostali zaproszeni do ośrodka  prowadzonego przez Stowarzyszenie na rzecz Osób Uzależnionych i Umierających OSIEM w Żukówku koło Bytowa.
Pojawiło się 29 gości, m.in. z GOPS-u w Parchowie, MOPS-u w Bytowie, MOPS-u w Gdańsku, MOPS-u w Sopocie, CH.S.D. w Gdyni, TWP Przystań, TPBA, Urzędu Miejskiego w Bytowie.
Pierwszą część spotkania wypełniły prezentacje dotyczące pracy w ośrodku. Terapeutka, pani Katarzyna Gieroń opowiadała o metodach i etapach leczenia uzależnienia od alkoholu. Następnie, prezes stowarzyszenia, pan Zbigniew Klewicz mówił na temat czynników odpowiadających za powstawanie uzależnienia od alkoholu. Ostatnia głos zajęła pani Mirosława Maszk-Witkowska– lekarka chorób zakaźnych i internistka, która o uzależnieniu mówiła z perspektywy medycyny.

Po części oficjalnej goście przenieśli się na taras, na którym podano obiad. Słoneczna, czerwcowa pogoda pozwoliła wszystkim napawać się pięknym krajobrazem, który otacza ośrodek w Żukówku…

Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności (PFWB) to międzysektorowe Partnerstwo podmiotów zajmujących się problematyką bezdomności. Ustanowione w celu ich integracji, wymiany myśli, idei i doświadczeń oraz kreowania i wspierania systemu polityki społecznej, aby skutecznie rozwiązywać problem bezdomności oraz łagodzić jego skutki.