ŚWIĘTO WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI – STREFA SPOŁECZNA


W dniach 1 – 4 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w święcie WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI przy Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Można nas było spotkać w strefie społecznej w namiocie wsparcia społecznego, gdzie spotykaliśmy się z odwiedzającymi to wydarzenie.

Na naszym stoisku można było samodzielnie zrobić przypinkę i porozmawiać o problemie bezdomności, zarówno w woj. pomorskim jak i w Polsce. Dzieliliśmy się naszą wiedzą z setkami osób, które przez te cztery dni podeszły do nas i słuchały za zaciekawieniem. Swoje stoisko mieliśmy przyjemność dzielić z Ogólnopolską Federacją na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności, gdzie odwiedzający mieli okazję porozmawiać np. o Karcie Praw Osób Bezdomnych oraz o dobrych praktykach w pracy z osobami bezdomnymi.

Ostatniego dnia odbyła się debata – „Prawa osób doświadczających bezdomności w perspektywie ostatnich i następnych 30 lat.” Panelistami tej debaty byli Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich, Adrianna Porowska – dyrektor Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, Marta Stefaniak- Łubianka – członek zarządu Stowarzyszenia MONAR, Wojciech Bystry prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, a samą debatę prowadził Piotr Olech. Nagranie z debaty będzie niebawem dostępne na naszej stronie internetowej oraz na naszym portalu Facebook.