Krótkie podsumowanie 8 badania socjodemograficznego 2015

To już dwa miesiące minęły od ostatniego badania socjodemograficznego, realizowanego przez Pomorskie Forum wspólnie z organizacjami członkowskimi. Przypomnijmy, że badanie odbyło się w grudniu 2015 r.

Realizacja badania nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie ośrodków pomocy społecznej, instytucji i organizacji, które na co dzień zajmują się niesieniem pomocy osobom bezdomnym, jak również licznym służbom mundurowym m.in Służba Ochrony Kolei, Straż Miejska, Policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna oraz wolontariuszy. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i ogrom pracy związany z przygotowaniem i przeprowadzeniem badania w swojej gminie i powiecie.

Na dzień dzisiejszy mamy wstępne wyniki, które prezentują poniższe ikonografiki. W miarę możliwości będziemy starali się opracować dane, które pokażą jak wygląda problem bezdomności w woj. pomorskim na przestrzeni lat 2001-2015 o czym będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Bezdomność w Trójmieście (1)bezdomnosc-w-wojewodztwie_block_1bezdomnosc-w-wojewodztwie_block_2bezdomnosc-w-wojewodztwie_block_3